Aktualności

Dnia 29.11.2019r. nasze uczennice- Marcelina, Daria, Zuzia, Amelia, Magda, Weronika brały udział w Powiatowym Konkursie Poezji K. I.Gałczyńskiego w Szkole Podstawowej nr3 w Józefowie. Recytatorzy prezentowali dwa utwory poetyckie autora. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie zachwycili wszystkich interpretacją wierszy Gałczyńskiego. I tak oto 5 uczennic zdobyło wyróżnienia: z kl.6a-Marcelina Derlatka, Daria Siciak, z kl.6e-Amelia Gładysz, z kl.7c- Magdalena Radzik oraz z klasy 8c- Weronika Łysik.

Czytaj więcej: Poezja K. I. Gałczyńskiego   ustami naszych uczniów

Już od wielu lat samorząd szkolny przygotowuje andrzejki dla najmłodszych. 29 listopada 2019r. uczniowie klas starszych zorganizowali zabawę andrzejkową dla klas pierwszych. Impreza odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej pod czujnym okiem pani Joanny Łapot. Nasi najmłodsi koledzy wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in.: przebijaniu szpilką serca, by poznać imię przyszłej sympatii; wyścigu butów, by dowiedzieć się, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu; losowaniu swojego przyszłego zawodu; rzucaniu monetą oraz wróżeniu z kubeczków. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo podekscytowani i z niesamowitą energią i entuzjazmem włączyli się do zabawy.

Czytaj więcej: Andrzejki dla najmłodszych

Listopad kojarzony jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem 11 listopada 1918 r. - 101 lat temu wyzwoliliśmy się spod władzy zaborców. Dlatego poloniści z naszej szkoły zorganizowali akcję czytania utworów patriotycznych. Rywalizacja przypadała na 21.11.2019r. - klasy czwarte i piąte oraz 28.11.19r.- klasy szóste i siódme.

Czytaj więcej: Akcja  ,, Czytamy dla Niepodległej’’

Z okazji 80. rocznicy wybuchu wojny 1939-45 i szkolnych obchodów Roku Pamięci Bohaterów II Wojny Światowej Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie ogłasza Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki "Warszawa Miasto Pamięci" skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu otwockiego. Jego główny cel to zainteresować młodzież historią okupowanej Warszawy i kształtować ją w duchu patriotyzmu. Konkurs odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 10 w SP2 Karczew. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Szczegóły konkursu znajdziecie w zamieszczonych poniżej załącznikach.

Regulamin Powiatowego Konkursu Historyczno - Literackiego "Warszawa Miasto Pamięci"

Karta zgłoszenia do konkursu "Warszawa-Miasto Pamięci”

UWAGA!

W piątek, 20 grudnia, w szkole organizowane są wigilie klasowe i szkolne jasełka. Tego dnia nie ma lekcji.

Obiadem w tym dniu będą objęci wyłącznie ci uczniowie, którzy do 18 grudnia zgłoszą się i zadeklarują chęć skorzystania. Można to zrobić osobiście u pani intendentki lub telefonicznie 22 780-60-97 wew.18. Jednocześnie informujemy, że w przypadku pojedynczych zgłoszeń, obiad w tym dniu zostanie odwołany.

Szanowni Rodzice!

Ministerstwo Edukacji Narodowej (pismo MEN z dnia 1 października 2018 r., znak: DWKI-WPB.5013.22.2018.BN) informuje, że obecne przepisy prawa nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

W związku z powyższym, od roku szkolnego 2019/20, zainteresowani rodzice będą indywidualnie i we własnym zakresie ubezpieczać swoje dzieci. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna.

Aktualna umowa ubezpieczenia obowiązuje do 31.08.2019 r.

Poniżej podajemy linki do ofert ubezpieczenia indywidualnego, jakie wpłynęły do szkoły:

,,Nie liczy się to, ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.’’

Sentencja powyższa nawiązuje do szczytnego celu naszego Pikniku rodzinnego, jakim była zbiórka funduszy dla 8-letniego Maksa Bednarczyka - ucznia klasy II b - chorego na nowotwór złośliwy.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor Katarzyna Radzik przywitała wszystkich przybyłych- w tym rodziców, uczniów i nauczycieli i życzyła dobrej zabawy. W gronie gości znalazł się Pan Burmistrz Michał Rudzki, który z sentymentem wspominał spędzone tu lata.

Czytaj więcej:  XIII Piknik  Rodzinny Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie

SP2KARCZEW_piknik_25.05.2019

ZEBRANIE

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r.

• klasy I - III – godz. 1730
  • klasy IV – VII – godz. 1830

Serdecznie zapraszamy!

SZANOWNI RODZICE

PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie informuje,

że w dniu 3 czerwca 2019 roku o godz. 1800

odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci,

które w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Obecność obowiązkowa.

UWAGA!

• Zapisy uczniów na obiady będą miały miejsce w dn. 29 sierpnia 2019 r.
    w godz. 7:00 - 11:00 na korytarzu szkolnym (nowa część szkoły).
  • Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I-VIII odbędzie się
    w dn. 2 września 2019 r. o godz. 10:15 w hali MOSiR.

Szanowni Rodzice,
W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli od jutra tj. 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, informuję Państwa, iż dyrektor będzie miał ograniczone możliwości zorganizowania opieki dla uczniów. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zorganizowanie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie.
Przypominam, że w trudnych sytuacjach mogą Państwo szukać pomocy w miejscach wyznaczonych przez Pana Burmistrza (szczegóły na stronie Urzędu Miasta w Karczewie), bądź w miarę możliwości w naszej placówce.
Bardzo dziękuję za zrozumienie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Z poważaniem,
Katarzyna Radzik

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.