foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice!

Zakończył się trudny i wyjątkowy rok szkolny 2019/2020. We wrześniu nikt z nas nie spodziewał się, że drugie półrocze tego roku zmusi nas do pracy zdalnej i pozostania w domach. Mimo to, wszyscy – Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele – odnaleźliśmy się w tej bardzo trudnej sytuacji.

Wszyscy uczniowie klas I-VII otrzymali promocję do klas programowo wyższych a wszyscy uczniowie klas ósmych ukończyli naukę w szkole podstawowej. Nauczycielom udało się zrealizować podstawę programową przy ogromnym zaangażowaniu Rodziców. Za pomoc, wyrozumiałość i wsparcie bardzo gorąco Państwu dziękujemy.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Ósmoklasiści!

Od czasu, kiedy zostaliście częścią społeczności karczewskiej „Dwójki” minęło 8 lat. Mam jeszcze w pamięci dziecięce zagubione twarze niektórych z Was. Dziś przychodzi mi powiedzieć „żegnajcie”, do prawie dojrzałej, pewnej siebie i swoich możliwości, otwartej na świat młodzieży, która opuszcza mury naszej szkoły. Ostatni rok był wyjątkowy i inny niż wszystkie. Nikt z nas nie przypuszczał, że nagle pojawi się zagrożenie w postaci niebezpiecznego wirusa, który przewróci nasz świat do góry nogami, całkowicie zaburzy nasz szkolny rytm. Byliście zmuszeni do pozostawania w domu i zdalnego nauczania, z którego świetnie się wywiązaliście. Wszyscy ukończyli naukę na poziomie szkoły podstawowej. Niestety, wiele Waszych planów i przedsięwzięć nie mogło być zrealizowanych, w wielu konkursach, w których mogliście zdobyć nagrody nie wzięliście udziału. W wielu przedstawieniach nie zagraliście ról swojego życia i nie pozostaną one w naszej pamięci. No cóż!

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo!

Decyzją Burmistrza Karczewa i Dyrektora Szkoły placówka nadal pracuje w sposób zdalny. Nie odbywają się również zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Szanowni Rodzice!

W związku z wyjątkową sytuacją w kraju, spotkanie Państwa z dyrektorem szkoły i kadrą pedagogiczną zaplanowane na 3 czerwca 2020 r. nie odbędzie się. Dlatego też przedstawiam Państwu najważniejsze informacje poniżej:

Czytaj więcej: Informacja

UWAGA RODZICE PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW!

W zakładce Rekrutacja publikujemy listę kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021 (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

Jednocześnie informujemy, że ze względu na sytuację panującą w kraju, nie odbędzie się zebranie planowane na 03.06.2020 r. W związku z tym ważne dla Państwa informacje opublikujemy w drugiej połowie maja. Proszę śledzić naszą stronę internetową!

W związku z koniecznością zakończenia przyjmowania zgłoszeń i wniosków rekrutacyjnych do klas pierwszych oraz Zarządzeniem Burmistrza Karczewa nr 31/2020, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie informuje, iż w dniach 14-16 kwietnia 2020 r. będą przyjmowane dokumenty rekrutacyjne.
Prosimy rodziców, którzy nie zdążyli dopełnić formalności rekrutacyjnych o przesłanie wniosku/zgłoszenia wyłącznie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przyjmowane będą:
• wypełnione dokumenty w formie skanu lub
• zdjęcie wypełnionych dokumentów lub
• w przypadku, kiedy rodzic nie ma możliwości wydrukowania czystego formularza, należy przesłać w treści maila wszystkie dane wymagane w formularzu.
Formularze są dostępne na stronie internetowej www.sp2karczew.edu.pl w zakładce Rekrutacja.
Oryginały w formie papierowej trzeba będzie dostarczyć do sekretariatu w terminie trzech dni po odwieszeniu pracy szkoły.

UWAGA!

Podczas nadzwyczajnej narady dyrektorów placówek oświatowych z władzami miasta podjęto decyzję, że od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. placówki oświatowe w gminie Karczew zostają całkowicie zamknięte. Nasza szkoła nie będzie sprawować również funkcji opiekuńczej.
Rekrutacja do klas pierwszych zostaje przedłużona o 2 dni po odwieszeniu pracy szkoły.
Minister Łukasz Szumowski: "Apel do wszystkich, którzy nie będą przez najbliższe dni chodzili do szkoły i na uczelnie. To nie jest czas wolny. To czas kwarantanny naszego społeczeństwa. To czas, który powinniśmy spędzić w domu, by nie zakażać innych."

Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!

W terminie 2-13 marca 2020 r. odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych

Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.

 1. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły* składają do sekretariatu Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.
 2. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły* składają:
  1. Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem do Szkoły Podstawowej nr 2,
  2. Oświadczenia stanowiące załączniki nr 1, 2 i 3 do Uchwały Rady Miejskiej nr LI/461/2018
   z dnia 13 lutego 2018 r., potwierdzające spełnianie kryteriów,
  3. Potwierdzenie woli przyjęcia, po zakwalifikowaniu się dziecka, w terminie 23-27 marca 2020 r., stanowiące załącznik nr 3 do Zasad rekrutacji.

Formularze można pobrać z sekretariatu szkoły oraz ze strony internetowej.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami przyjęć do klasy pierwszej, dostępnymi na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej.

*obwody szkolne określa Uchwała LIII/476/2018 Rady Miejskiej w Karczewie z dnia 21 marca 2018 r.

Szanowni Państwo
W najbliższą sobotę - 11 stycznia 2020 r. o godzinie 19:00 w Miejskiej Hali Sportowej wystawione zostaną wyjątkowe jasełka, w których aktorami będą nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Znajdźcie czas i bądźcie z nami.
Dyrekcja szkoły

W środę – 18 grudnia, zapraszamy Państwa na bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację Michała Wielgomasza. Będziecie mogli Państwo spędzić miło czas, zakupić piękne i oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz domowe wypieki z naszej kawiarenki. Początek kiermaszu od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że tego dnia odbędą się zebrania z rodzicami:

kl. I-III – godz. 17.30,

kl. IV-VIII – godz. 18.30.

Dnia 29.11.2019r. nasze uczennice- Marcelina, Daria, Zuzia, Amelia, Magda, Weronika brały udział w Powiatowym Konkursie Poezji K. I.Gałczyńskiego w Szkole Podstawowej nr3 w Józefowie. Recytatorzy prezentowali dwa utwory poetyckie autora. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie zachwycili wszystkich interpretacją wierszy Gałczyńskiego. I tak oto 5 uczennic zdobyło wyróżnienia: z kl.6a-Marcelina Derlatka, Daria Siciak, z kl.6e-Amelia Gładysz, z kl.7c- Magdalena Radzik oraz z klasy 8c- Weronika Łysik.

Czytaj więcej: Poezja K. I. Gałczyńskiego   ustami naszych uczniów

Już od wielu lat samorząd szkolny przygotowuje andrzejki dla najmłodszych. 29 listopada 2019r. uczniowie klas starszych zorganizowali zabawę andrzejkową dla klas pierwszych. Impreza odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej pod czujnym okiem pani Joanny Łapot. Nasi najmłodsi koledzy wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in.: przebijaniu szpilką serca, by poznać imię przyszłej sympatii; wyścigu butów, by dowiedzieć się, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu; losowaniu swojego przyszłego zawodu; rzucaniu monetą oraz wróżeniu z kubeczków. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo podekscytowani i z niesamowitą energią i entuzjazmem włączyli się do zabawy.

Czytaj więcej: Andrzejki dla najmłodszych

Listopad kojarzony jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem 11 listopada 1918 r. - 101 lat temu wyzwoliliśmy się spod władzy zaborców. Dlatego poloniści z naszej szkoły zorganizowali akcję czytania utworów patriotycznych. Rywalizacja przypadała na 21.11.2019r. - klasy czwarte i piąte oraz 28.11.19r.- klasy szóste i siódme.

Czytaj więcej: Akcja  ,, Czytamy dla Niepodległej’’

Z okazji 80. rocznicy wybuchu wojny 1939-45 i szkolnych obchodów Roku Pamięci Bohaterów II Wojny Światowej Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie ogłasza Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki "Warszawa Miasto Pamięci" skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu otwockiego. Jego główny cel to zainteresować młodzież historią okupowanej Warszawy i kształtować ją w duchu patriotyzmu. Konkurs odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 10 w SP2 Karczew. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Szczegóły konkursu znajdziecie w zamieszczonych poniżej załącznikach.

 

Regulamin Powiatowego Konkursu Historyczno - Literackiego "Warszawa Miasto Pamięci"

Karta zgłoszenia do konkursu "Warszawa-Miasto Pamięci”

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.