Aktualności

Z okazji 80. rocznicy wybuchu wojny 1939-45 i szkolnych obchodów Roku Pamięci Bohaterów II Wojny Światowej Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie ogłasza Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki "Warszawa Miasto Pamięci" skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu otwockiego. Jego główny cel to zainteresować młodzież historią okupowanej Warszawy i kształtować ją w duchu patriotyzmu. Konkurs odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 10 w SP2 Karczew. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Szczegóły konkursu znajdziecie w zamieszczonych poniżej załącznikach.

Regulamin Powiatowego Konkursu Historyczno - Literackiego "Warszawa Miasto Pamięci"

Karta zgłoszenia do konkursu "Warszawa-Miasto Pamięci”

Szanowni Rodzice!

Ministerstwo Edukacji Narodowej (pismo MEN z dnia 1 października 2018 r., znak: DWKI-WPB.5013.22.2018.BN) informuje, że obecne przepisy prawa nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

W związku z powyższym, od roku szkolnego 2019/20, zainteresowani rodzice będą indywidualnie i we własnym zakresie ubezpieczać swoje dzieci. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolna.

Aktualna umowa ubezpieczenia obowiązuje do 31.08.2019 r.

Poniżej podajemy linki do ofert ubezpieczenia indywidualnego, jakie wpłynęły do szkoły:

UWAGA!

• Zapisy uczniów na obiady będą miały miejsce w dn. 29 sierpnia 2019 r.
    w godz. 7:00 - 11:00 na korytarzu szkolnym (nowa część szkoły).
  • Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I-VIII odbędzie się
    w dn. 2 września 2019 r. o godz. 10:15 w hali MOSiR.

SZANOWNI RODZICE

PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie informuje,

że w dniu 3 czerwca 2019 roku o godz. 1800

odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci,

które w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Obecność obowiązkowa.

,,Nie liczy się to, ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.’’

Sentencja powyższa nawiązuje do szczytnego celu naszego Pikniku rodzinnego, jakim była zbiórka funduszy dla 8-letniego Maksa Bednarczyka - ucznia klasy II b - chorego na nowotwór złośliwy.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor Katarzyna Radzik przywitała wszystkich przybyłych- w tym rodziców, uczniów i nauczycieli i życzyła dobrej zabawy. W gronie gości znalazł się Pan Burmistrz Michał Rudzki, który z sentymentem wspominał spędzone tu lata.

Czytaj więcej:  XIII Piknik  Rodzinny Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie

SP2KARCZEW_piknik_25.05.2019

ZEBRANIE

Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15 maja 2019 r.

• klasy I - III – godz. 1730
  • klasy IV – VII – godz. 1830

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Rodzice,
W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie do ogólnopolskiego strajku nauczycieli od jutra tj. 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, informuję Państwa, iż dyrektor będzie miał ograniczone możliwości zorganizowania opieki dla uczniów. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o zorganizowanie opieki swoim dzieciom we własnym zakresie.
Przypominam, że w trudnych sytuacjach mogą Państwo szukać pomocy w miejscach wyznaczonych przez Pana Burmistrza (szczegóły na stronie Urzędu Miasta w Karczewie), bądź w miarę możliwości w naszej placówce.
Bardzo dziękuję za zrozumienie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Z poważaniem,
Katarzyna Radzik

W dniu 14 marca br. roku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Anglojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z całego powiatu otwockiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy 4-5, klasy 6-7 i klasy 8 z klasami 3 gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, a byli między innymi: Maria Trzaskowska kl IVf, Wiktor Gmur kl VIIb, Zuzanna Skoczek kl Va, Daria Siciak kl Va, Laura Olpińska kl Va, Anna Krzyżanowska kl VIIc i Sekou Toure kl VIIb.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Anglojęzycznej "Językiem Shakespeare'a"

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.