Drodzy Ósmoklasiści!

Od czasu, kiedy zostaliście częścią społeczności karczewskiej „Dwójki” minęło 8 lat. Mam jeszcze w pamięci dziecięce zagubione twarze niektórych z Was. Dziś przychodzi mi powiedzieć „żegnajcie”, do prawie dojrzałej, pewnej siebie i swoich możliwości, otwartej na świat młodzieży, która opuszcza mury naszej szkoły. Ostatni rok był wyjątkowy i inny niż wszystkie. Nikt z nas nie przypuszczał, że nagle pojawi się zagrożenie w postaci niebezpiecznego wirusa, który przewróci nasz świat do góry nogami, całkowicie zaburzy nasz szkolny rytm. Byliście zmuszeni do pozostawania w domu i zdalnego nauczania, z którego świetnie się wywiązaliście. Wszyscy ukończyli naukę na poziomie szkoły podstawowej. Niestety, wiele Waszych planów i przedsięwzięć nie mogło być zrealizowanych, w wielu konkursach, w których mogliście zdobyć nagrody nie wzięliście udziału. W wielu przedstawieniach nie zagraliście ról swojego życia i nie pozostaną one w naszej pamięci. No cóż!

Nawet nasze pożegnanie jest dalekie od oczekiwań, bo nie zobaczę Was tańczących poloneza czy szalejących na ostatniej, szkolnej dyskotece. Nie uściskamy się i nie podamy sobie ręki. Ale na koniec, chociaż w takiej formie, mogę Wam powiedzieć, że byliście ważną cząstką historii naszej szkoły i że będziemy o Was pamiętać.

Przed Wami kolejny etap Waszego życia. Życzę Wam, aby wszystkie podejmowane w nim kroki były rozważne i przemyślane. Bądźcie stale w drodze, wciąż się rozwijajcie i zmieniajcie, aby czuć, że każdego dnia wiecie i rozumiecie więcej. Świat, w który wchodzicie nie jest i nigdy nie był łatwy. Są w nim jednak wspaniałe możliwości, wystarczy tylko chcieć.

Na ten Wasz pierwszy krok na nowej drodze zapamiętajcie – „Kto chce – szuka sposobów, kto nie chce – szuka powodów”.

Życzę Wam, abyście byli doskonałymi uczniami i dobrymi, wrażliwymi ludźmi.

Katarzyna Radzik

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.