foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Sekou Toure uczeń klasy VIIb został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów Szkół Gimnazjalnych i klas VII-VIII Szkoły Podstawowej - "Wszczep sobie zdrowie" !

W eliminacjach szkolnych Kuba wygrał, rozwiązując trudny test złożony z 30 pytań, następnie brał udział w eliminacjach rejonowych ,aby dostać się do etapu ogólnopolskiego organizowanego w Katowicach. Etap ogólnopolski obejmował część teoretyczną i część praktyczną przeprowadzoną na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zadaniem Kuby było napisanie testu i rozpoznanie 5 gatunków pasożytów,podanie jednostki chorobowej jaką one wywołują i określenie stadium rozwoju pasożyta. Do części ogólnopolskiej zakwalifikowało się 16 zawodników z całej Polski ,a Kuba był jednym z młodszych ,pięknie poradził sobie z zadaniami i zdobył tytuł finalisty. W nagrodę otrzymał książkę i dyplom. Konkurs miał za zadanie kształtować zainteresowanie fizjologią i anatomią człowieka poszerzyć wiedzę o szczepieniach ochronnych ,o chorobach zakaźnych , propagować zdrowy styl życia. Z uwagi na bardzo trudny materiał i wykazanie się w części praktycznej konkursu znajomością mikroskopowania.Wielkie prawa dla Kuby.Finalista2019

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.