foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

,,Nie liczy się to, ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.’’

Sentencja powyższa nawiązuje do szczytnego celu naszego Pikniku rodzinnego, jakim była zbiórka funduszy dla 8-letniego Maksa Bednarczyka - ucznia klasy II b - chorego na nowotwór złośliwy.

Na wstępie uroczystości Pani Dyrektor Katarzyna Radzik przywitała wszystkich przybyłych- w tym rodziców, uczniów i nauczycieli i życzyła dobrej zabawy. W gronie gości znalazł się Pan Burmistrz Michał Rudzki, który z sentymentem wspominał spędzone tu lata.

Po części oficjalnej przyszła pora na występy uczniów naszej szkoły. Na początek kl. IIa zaśpiewała składankę najsłynniejszych przebojów 100- lecia. Po maluszkach na scenie zobaczyliśmy pokazy akrobatyczne- freestyle footbol oraz taniec towarzyski Hani Kozłowskiej z kl. IVa z partnerem. Świetne wykonanie rumby i żonglerka wprawiły publiczność w szampańskie humory.

Na naszym pikniku nie zabrakło recytacji samych mistrzów Gminy Karczew- zdobywców Nagrody Głównej tegorocznego Konkursu Warszawska Syrenka- Jacka Majchrzyka z kl. Ia oraz Amelki Gładysz z kl. Ve. Niepowtarzalna dykcja, niezwykła siła wyrazu naszych artystów wzruszyła widzów i pokazała, że rosną nam przyszłe talenty. Do tego grona można zaliczyć trzy wspaniałe dziewczyny, które wyróżnione zostały Nagroda Gminną Syrenki- Hanię Oleszczuk z kl. Ib, Karolinę Kasprzak z kl. Ic oraz Magdalenę Ragus z kl. VIIIb.

Zabawne historie z wierszy uzupełniły piosenki w wykonaniu Kingi Jarząbek z kl. VIa, kl. IId z ,,Walentyną'' oraz występ dziewcząt z kl.VI b, a następnie kl. IVb w ciekawej choreografii tanecznej.

W międzyczasie Pani Dyrektor zapowiadała kolejne piknikowe atrakcje- licytację koszulki Ani Karczmarczyk - byłej uczennicy SP2 oraz voucher na lot z instruktorem motolotnią nad Warszawą i okolicami Karczewa ufundowany przez rodziców naszego ucznia- Seweryna Grzywacza z kl. VIIb. ,,Podniebna przygoda'' osiągnęła kwotę 500 zł.

Uwagę publiczności przyciągały kolejne występy, m.in. grup tanecznych z Falenicy, których instruktorami są finaliści z YOU CAN DANCE. Nieprzeciętne umiejętności i ogromne wyczucie rytmu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W dalszej części na scenie pokazali się kolejni uczniowie naszej szkoły z wykonaniami muzycznymi- kl. Ic z ,,Parostatkiem'' i kl. Ia z ,,Parasolkami'' oraz Pola Jarząbek z kl. IId z nastrojową ,,Meluzyną''. Mali artyści zaprezentowali także scenki o bezpieczeństwie i ,,Piosenkę bardzo kulturalną'' pod czujnym okiem p.Agnieszki Zakrzewskiej. Dumni i szczęśliwi rodzice posyłali swoim pociechom całusy, a głośne oklaski publiczności tylko potwierdziły talent dzieci.

Kolejną superatrakcją była licytacja płyty Grzegorza Markowskiego, którą otrzymał w Sopocie w 2016 r., z jego autografem i dedykacją. Widzowie ochoczo przebijali cenę, która osiągnęła granicę 1000 zł. Szczęśliwą posiadaczką krążka stała się p. Basia Sielska- wieloletni dobroczyńca i rodzic naszej dwójki. Nie mogło także zabraknąć płyty córki piosenkarza- Patrycji Markowskiej, która została sprzedana za kwotę 500 zł.

Aby dobrze się bawić, trzeba smacznie zjeść. A jedzenia pod dostatkiem - karkóweczka, kiszka ziemniaczana, kurczak, różne rodzaje ciast oraz kawa, herbata, napoje. Rodzice, dzieci oraz wszyscy przybyli na naszą imprezę mogli także wziąć udział w loterii fantowej z licznymi nagrodami, w której główną atrakcją był rower. Wylosowała go nasza uczennica- Małgosia Rudnicka z kl. IIc. Na pewno świetnie się przyda na rodzinne wyjazdy. Przez cały czas trwania pikniku dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, mogły obserwować popisy rolkarzy, a także pomalować buźkę ,zapleść warkoczyki lub wykonać sobie zdjęcie w fotobudce.

Swoje stoisko miała też klasa II b, która własnoręcznie wykonała i ozdobiła serduszka dla Maksa. Kolejni uczniowie z klasy Maksa przychodzili na scenę, zachęcając do ich kupna. Śliczne wyroby ,,prosto od serca'' szybko znajdowały nabywców. Wokół widać było dobrą zabawę, ale także troskę i współczucie dla ciężko chorego chłopca. Wszyscy zjednoczyli się dla wspólnego celu. Nawet niespodziewanie zagościł u nas Chuck Norris, który krążył wśród zebranych i zachęcał do wspierania szlachetnego przedsięwzięcia.

Punktem centralnym pikniku stała się wizyta na scenie Maksa Bednarczyka z rodzicami. Wzruszeni opiekunowie serdecznie dziękowali wszystkim, którzy włączyli się w dzieło wsparcia dla ich syna.

Następnymi wykonawczyniami były zdobywczynie I miejsca w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Anglojęzycznej ,,Językiem Szekspira'' oraz Nagrody Publiczności- Daria Siciak i Zuzia Skoczek z kl.Va. Także w tym konkursie brała udział Laura Olpińska z kl.Va. Dziewczęta w zabawny i humorystyczny sposób zaprezentowały znane wiersze. Wszystkich zachwycił wysoki wyraz artystyczny przedstawień. Widać, że przed aktorkami rysuje się świetlana przyszłość na scenie.

Pani Dyrektor nieustannie zaskakiwała widzów kolejnymi niespodziankami. Tym razem ,,pod młotek'' poszły tygodniowe pobyty w apartamentach. Jeden w naszych polskich górach w Zakopanem, drugi w słonecznej Hiszpanii- ufundowany przez Urszulę i Cezarego Kowalskich. Najwytrwalsi okazali się- absolwentka naszej szkoły oraz pani Ania Kurek. Już niebawem zażyją prawdziwego wypoczynku za kwotę odpowiednio 2000 zł i 4500 zł. Rzeczywiście szczodre serca pokazali goście i rodzice naszych uczniów.

Kolejne przedmioty do naszej aukcji przyleciały prosto z Barcelony- oryginalna koszulka, piłka i kubek z fotografiami najsłynniejszych sportowców hiszpańskiego klubu . Nie zabrakło kibiców, którzy zaoferowali kwotę 400 zł.

Kiedy przyglądaliśmy się następnym występom, zajadaliśmy pysznymi smakołykami, nad naszymi głowami wznosiła się motolotnia, z której zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie Pikniku rodzinnego.

Nasi artyści prezentowali się także w dalszej części pikniku, i Ci mali, i Ci trochę starsi. Mieliśmy okazję wysłuchać Mai Olszanki ze świetnym wykonaniem piosenki ,,Dancing on my own'', recytacji Kacpra Fuśka (obydwoje wykonawców z klasy VIIIa) oraz wzorowej deklamacji wiersza o Andersenie Laury Olpińskiej z kl.Va. Po kolegach starszych brawurowo zaśpiewała kl. Ib, kl. IVc, a także Julia Osuch z kl. Ia i Basia Krzyżanowska z kl.IId z wciąż żywym utworem Anny Jantar- ,,Tyle słońca''. Swoje talenty pokazały także zespołowo kl.IIc oraz kl.Va ze znanymi przebojami 100- lecia. W czasie występów mieliśmy także okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu kl. Ic - ,,Kochamy Cię Janie Pawle II'',zdobywców I miejsca Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej. Również i pod koniec imprezy nie zabrakło popisów akrobatyczno- tanecznych dziewcząt z kl.IVc i z klas ósmych. Pięknie zaprezentowały się także śpiewające B. Krzyżanowska i J.Rosłoniec z kl. IId w znanym przeboju eurowizyjnym Roksany Węgiel.

Nie można zapomnieć o porywającym przemówieniu o naszej małej ojczyźnie Gabrysi Salwy z kl. VIIIb, zdobywczyni wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Krasomówczym. Zwieńczeniem pikniku był występ klas VII w popularnym utworze ,,Bałkanica''. Chłopcy świetnie wczuli się w rolę znanych artystów i porwali do tańca całą publiczność. Akcja ta pokazała, jak wszyscy potrafimy się zjednoczyć dla szlachetnego celu.

Jak powiedziała Barbara Bush- ,,Każdy ma coś, co może dać innym''. Te słowa są potwierdzeniem wspaniałej rodzinnej atmosfery, która zapanowała od momentu rozpoczęcia naszego pikniku i trwała do samego końca.

Impreza ta nie odbyłaby się bez wsparcia rodziców, uczniów, nauczycieli oraz sponsorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w jej organizacji i przeprowadzeniu.

Bez Was nic by się nie udało. Jesteście wspaniali!

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.