foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Na przełomie września i października uczniowie klas 6,7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej wycieczce – warsztatach językowych Euroweek. Czterdziestu dziewięciu uczniów wraz z opiekunami wyjechało na 5 dniowe warsztaty językowe do Różanki, małej miejscowości w województwie dolnośląskim.

Na miejscu czekali na nas: Wawa z Indonezji, Rodrigo z Meksyku, Alok z Indii oraz Julius z Filipin. Przesympatyczni obcokrajowcy prowadzili różnorodne zajęcia. Uczniowie oglądali prezentacje krajów, z których pochodzą wolontariusze oraz uczyli się panujących tam zwyczajów oraz tańców między innymi samby . Każdy dzień zaczynał się od wesołej roztańczonej rozgrzewki (energizer), a następnie uczniowie pracowali w grupach. Duży nacisk kładziony był na współpracę, wymianę doświadczeń, tolerancję i kreatywność. Codziennie uczniowie przygotowywali inne zadania i projekty do wykonania: kręcili filmy, przygotowywali wiadomości, występy i scenki do znanych filmów i piosenek oraz prezentacje wylosowanych krajów. Wszystko oczywiście odbywało się w międzynarodowym języku komunikacji czyli w języku angielskim. Zajęcia językowe prowadzone w takiej formie spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród uczniów. Nie zabrakło oczywiści czasu na relaks. Wieczorami odbywały się dyskoteki, a w ciągu dnia spacery po miasteczku. Choć grafik był bardzo napięty udało nam się pojechać w poniedziałek na krótką wycieczkę do twierdzy Kłodzko. Tam zwiedzaliśmy zarówno podziemne tunele jak i górną część twierdzy. Podczas pożegnalnego wieczoru nikt nie krył swoich emocji – radości z zajęć i poznawania wielu niezwykłych osób, ale jednocześnie smutku, że warsztaty dobiegły końca. Niejednemu łza się w oku zakręciła… Jesteśmy przekonani, że wyjazdy na warsztaty językowe Euroweek staną się naszą szkolną tradycją.

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.