foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Wszystkie klasy miały ułożyć krótki wierszyk na temat: „Dlaczego warto się uczyć języków obcych?” a następnie zaprezentować go podczas występów. Uczniowie naszej szkoły potraktowali swoje zadania bardzo poważnie powstały ciekawe plakaty, przygotowano przepyszne przekąski. Uczniowie przebrali się w kolory wylosowanych krajów oraz zaprezentowali zabawne wierszyki. Nasza szkoła udekorowana była kolorowymi flagami różnych krajów. Na korytarzach pojawiły się napisy nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim, rosyjskim czy włoskim. Na plakatach oraz kolorowych kartkach umieszczonych w różnych miejscach szkoły można było poczytać informacje i ciekawostki dotyczące języka angielskiego. Na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt: „Dlaczego warto się uczyć języków obcych”. Uczniowie klasy 7c, 7b, 6c oraz 4a i 4c w humorystyczny sposób przedstawili, jak ważna jest nauka języków obcych. Szkolny chór uświetnił przedstawienie piosenką śpiewaną w języku angielski angielskim.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego Dnia Języków Obcych byli studenci z zagranicy z organizacji AIESEC. Naszymi gośćmi byli: Cafer z Turcji oraz Akshit z Indii. Studenci nie tylko wystąpili podczas przedstawienia, ale przez cały tydzień prowadzili zajęcia w języku angielskim w naszej szkole. Cafer opowiadał nam o zwyczajach panujących w Turcji. Dzieci miały możliwość nauki  języka tureckiego. Zaprezentował nam również tradycyjny turecki taniec. Akshit natomiast zapoznał nas ze zwyczajami panującymi w Indiach, kuchnią indyjską oraz przedstawił wiele ciekawostek dotyczących swojego kraju. Zajęcia były ciekawe. Uczniowie chętnie zadawali pytania naszym gościom (oczywiście w języku angielskim). Bardzo dziękujemy naszym gościom za wspaniały tydzień i niezwykle interesujące zajęcia językowo- kulturowe. Mamy nadzieje, że już co roku będziemy mogli gościć w naszej szkole takie niezwykłe postacie.

Ewa Piotrowicz-Fiksa

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.