foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Karczewska „Dwójka” w ramach obchodów 470. rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto realizowała szereg projektów. Był konkurs piosenki o Karczewie, konkurs plastyczny, pod znakiem obchodów rocznicowych odbywał się majowy pilnik rodzinny. Przygotowano również występy artystyczne.

Jednym z większych przedsięwzięć w tym zakresie był projekt edukacyjny realizowany w ramach programu "Kreatywny uczeń - innowacyjna szkoła" finansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Polegał on na przygotowaniu przedstawienia, które miało być zaprezentowane społeczności lokalnej. Tego zadania podjęła się nauczycielka języka polskiego – p. Renata Kostrzyńska. Razem ze swymi uczniami z klas siódmych przygotowała autorski scenariusz, według którego zostało przygotowane przedstawienie pt. „Karczew - 470 lat, czyli historia miasta na wesoło”.

Spektakl zaprezentowano uczniom „Dwójki” 30 maja. W przedstawieniu pełnym tańców, śpiewu i humoru nie zabrakło akcentów historycznych związanych z początkami osadnictwa, postacią króla Zygmunta Starego, któremu zawdzięczamy prawa miejskie czy tych dotyczących okresu wojny i trudnych lat w powojennej rzeczywistości. Przeplatały się ze sobą elementy słowiańskie, żydowskie czy romskie. A wszystko podano w lekkiej formie, dostosowanej do wieku odbiorców.

Fragmenty przedstawienia będą jeszcze prezentowane na rynku miejskim w ramach obchodów Dni Karczewa, a cały spektakl, jak powiedziała nam dyrektor szkoły Katarzyna Radzik, zostanie pokazany rodzicom na początku przyszłego roku szkolnego, bo naprawdę warto zaprezentować go szerszej publiczności ze względu na wysoki poziom artystyczny.

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.