foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

19 maja od godziny 13 do 17 na scenie przed budynkiem szkoły uczniowie pod kierunkiem nauczycieli z SP 2 prezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne i aktorskie, nawiązując do 470-lecia Karczewa i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pokazy podzielone zostały na trzy bloki tematyczne. Pierwszym z nich była ,,Chwila dla sportu''. Widzowie obserwowali popisy judoków i akrobatów oraz ćwiczenia ruchowe w wykonaniu klas I-III.

Ważnym punktem pikniku był akcent patriotyczny związany m.in. z tematem ,,Mała i wielka ojczyzna''. Przypomniane zostały ważne momenty z historii Polski scenką o 11 listopada w wykonaniu klas starszych i młodszych. Szczególną uwagę widzów przykuł występ Oli Kurnickiej prezentującej piosenkę ,,Karczew jest the best'' oraz humorystyczna inscenizacja Jakuba Toure zatytułowana ,,Najpiękniejsza jest moja ojczyzna''.

Talenty uczniów mogliśmy obserwować także w części trzeciej występów scenicznych pikniku. Uczniowie zaprezentowali niespotykany wokal o różnorodnej tematyce, grę na instrumentach oraz oryginalne układy choreograficzne w wykonaniu koła tanecznego prowadzonego przez p.Renatę Kostrzyńską. Występ chórku szkolnego z pieśnią

"Hallelujah'' wywołał aplauz publiczności. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności mieli także laureaci Konkursu Piosenki o Karczewie- Maja Olszanka z kl.VIIa i uczniowie z klasy IIIc- p.Agnieszki Zakrzewskiej.

Publiczność reagowała żywiołowo na występy i z zaangażowaniem oklaskiwała ,,przyszłych gwiazdorów.'' Występy sceniczne profesjonalnie prowadziły Panie Renata Kostrzyńska i Marzena Kondej.

Na terenie szkoły przygotowano wiele atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, trampolinę, fotobudkę, stoiska z zabawkami, stoły do gry w ping-ponga.

Rodzice i goście mogli zakupić prace uczniów wykonane na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, a także miło spędzić czas przy dźwiękach muzyki w części gastronomicznej.

Jedną z największych atrakcji pikniku była loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower młodzieżowy oraz licytacja, m.in. koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego.

Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tej imprezy oraz aktywne uczestnictwo, a sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.

Mamy nadzieję, że za rok trzynasty piknik szkolny będzie równie udany. Już dziś zapraszamy!

 

Nauczyciele SP 2

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.